Brigáda Francova Lhota - Michal "Aggi" Jílek
 Blíž ke koním.cz       WamiDesign.cz       Foto-Wami.cz       Psí škola Berenika       Hucul Club - Francova Lhota       CK Museon - Vacances, s r.o.

Brigáda Francova Lhota

19. – 21. 10. 2007

Šéf akce…tak jsme se zase po dlouhé době vydali na jedno moc fajn místo…

Cesta byla docela dlouhá, ale za dobu, co jsme se přemísťovali, se vystřídalo sluníčko, zatažená obloha, mlha, déšť, liják, kroupy, sníh…a tak pořád dokola…

PastvinyKdyž jsme dorazili do Francovky čekalo nás tak trošku překvapení. Navzdory tomu, že organizátor to má nejblíž jsme dorazili jsme jako první. Koně už jsme neměli rušit, tak jsme šli udělat teplo do „noclehárny“. Tyjo, to byl šok, když jsme tam vešli, je tam vymalováno. A jak! Obzvláště záchodek se jim povedl, fakt, bacha na to až tam budete, člověk si připadá jako na pasece ;-) Jenom ty růžové záclonky mě trochu zaskočily, ale to musíte posoudit sami. Celkově je to tam celé předělané, jenom Michal byl zaskočen, že nenašel ledničku a tak neměl kam vrátit knížky. JO a jeden z hlavních bodů plus je to, že už tam není koberec.

 S postupem času dorazil zbytek, takže se nás tam sešlo 12. Večer už jsem jenom seděli, jedli a drbali.

První sníhAkční ptáčata ráno šla do stáje nakrmit ty hladovce a taky si užít to chroupání. To je, vám řeknu, lepčí než meditační hudba…za chvilku jsme se ve stáji sešli všichni, jenom blázen by si to nechal ujít.

 Než byli koňuchy vypuštěny bylo třeba zkontrolovat výpustě. Byla to fajn procházka ranním sněhem, mimochodem letos mojím prvním. Pastvina je obrovská, zvlněná, plná malých i větších remízků, fakt nádhera. Není vidět z jednoho konce na druhý. Ale výhledy z ní dolů do údolí jsou krásné, no posuďte sami, když jsem se tam chodila procházet a drbat koně, tak jsem udělala spoustu fotek.

PracujemePotom se vypustili koně a my se šli usilovat. Naším úkolem bylo vyčisti jeden maličký remízek, ve kterém byla spousta chrastí a malých keříků, které jsme vysekávali a až do noci pálili a povídali si. A co v té době koně? To by jste nevěřili jak jsou zvědaví…nejvíce se zajímali o Bobka s motorovou pilou. Večer po návratu z pastviny jsme strávili s písničkami a skvělou polívkou made in Bobkova maminka.

 Druhý den byla v plánu vyjížďka směr Pulčinské skály, jako že za odměnu…Bylo to fakt krásný kochat se zpoza koňské hlavy. No a vzhledem k tomu, že jsem odjížděli dřív než všechen zbytek, tak jsem šli zpátky z Pulčin pěšky a ostatní pokračovali na skály. Cesta zpátky byla trochu krušná díky nedostatku času na přesun, ale dalo se… :-P

No a co k tomu ještě tak dodat? Snad jenom AHOJ na jaře…

Autor článku Vladimíra KuncováMáte co říct? Jděte do toho a zanechte komentář!

CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.